Měna

Místní měna se nazývá maledivská rufie a dělí se na 100 lárí (1 MVR = cca 1,35 Kč). Hlavním platidlem pro turisty jsou americké dolary, které jsou v celé zemi zvýhodňovány (zejména v bankách). Dá se jimi platit v obchodech, v restauracích, v ubytování i případné výlety. Jen minimum místních směnáren přijímá jinou měnu než jsou americké dolary. V případě platby 100 USD bankovkou se musí jednat o bankovku novou, s modrým pruhem. Ostatní nejsou na Maledivách akceptovány.
Na většině lokálních ostrovů nejsou bankomaty, proto je důležité mít sebou dostatečnou hotovost.

Jazyk

Úřední řečí je dhivehi, často též nazývaná jako divehi. Divéhština má svou vlastní abecedu zvanou thána. Druhým úředním jazykem je angličtina, kterou se každý turista všude bez problémů dorozumí.

Víza

Po příletu je všem turistům uděleno bezplatné vízum na dobu 30 dní. Pokud by pobyt v zemi trval déle, je potřeba si zažádat o prodloužení pobytu nebo vycestovat za hranice a opět se vrátit.

Od 1. 1. 2022 Maledivci zavedli tzv. odletovou daň, kterou musí zaplatit všichni cestující odlétající ze země. Ta činí 30 USD/osobu v případě cesty ekonomickou třídou, 60 USD/osobu cestující business třídou nebo 90 USD/osobu cestující první třídou.

Vstupní podmínky

Ke vstupu do země je potřeba platný cestovní doklad, zpáteční letenka, dostatek hotovosti (150 USD/den) nebo rezervace ubytování. Od 1. 7. 2020 stačí platnost pasu při vstupu na Maledivy pouze 1 měsíc. Pozor při transitu přes Katar nebo Dubaj, kde stále platí platnost pasu minimálně 6 měsíců.

Čas

Na Maledivách se nepoužívá letní a zimní čas. Oproti středoevropskému času jsou zde +4 hodiny v zimě a +3 hodiny v létě.

Elektrické napětí

Maledivy nemají celostátní rozvod elektřiny, proto má každý ostrov svůj lokální generátor. Je zde střídavý elektrický proud o napětí 220-240 V. Standardně se využívají zásuvky britského typu se třemi kolíky.

Otevírací doba

Pracovní týden je na Maledivách od neděle do čtvrtka, víkend připadá na pátek a sobotu. V pátek má většina podniků zavřeno.