DHIGURAH

Dhigurah patří svou rozlohou mezi větší ostrovy. Nachází se na Jižním Ari atolu, který je znám také jako Alif Dhaal, v těsné blízkosti luxusního resortu Lux Maldives. Délka ostrova je 4 km a v překladu v jazyce Dhivehi znamená Dhigurah dlouhý ostrov. Jedná se o krásný zelený ostrov s 2,5 km dlouhou džunglí a s vlastním sandbankem, na kterém se často konají romantické večeře, pikniky nebo svatby. Na Dhigurahu se nachází nejdelší a nejkrásnější pláž atolu a jedna z nejdelších pláží Malediv vůbec. Je to oblíbená potápěčská lokalita. Kolem ostrova je 30 potápěčských lokalit, kde lze spatřit manty nebo žraloky obrovské v jejich přirozeném prostředí. Kolem ostrova jsou celoročně k vidění želvy, žraloci a manty. Na západní straně ostrova je manta reef (sezóna od května do listopadu).

Ostrovy

FERIDHOO

Feridhoo leží na Severním Ari atolu, který místní znají také jako Alif Alif. Jedná se o turisticky méně navštěvovaný ostrov, který je velmi čistý a udržovaný. Je známý především pro své přírodní krásy, přátelské lidi a jednoduchý způsob života. Procházka k prozkoumání celého ostrova zabere maximálně 40 minut. Feridhoo má písečnou pláž téměř kolem celého ostrova a bikini pláž se se svojí délkou 600 metrů řadí mezi jednu z nejlepších pláží na obydlených ostrovech. Dvě třetiny plochy ostrova zabírá krásná zelená džungle. Laguna je ohraničena krásným korálovým útesem, kde žije velké množství barevných rybiček. Feridhoo se nachází v blízkosti skvělých potápěčských lokalit – Maalhos Thila (nejkrásnější potápěčské místo v oblasti) a Himendhoo Dhekunu Kandu (čtyřkilometrový útes vhodný na potápění).

Ostrovy

FULIDHOO

Jedná se o malý nejseverněji položený obydlený ostrov ležící na atolu Vaalu známém též jako Wow atol. Ostrov je opravdu malý, všude to trvá maximálně 5 minut a vždy vidíte z jednoho konce ostrova na druhý. V roce 2017 byl Fulidhoo zvolen na Maldives Guesthouses Conference top ostrovem. Fulidhoo má velkou lagunu, která se používá jako přístav a která je domovem řady rejnoků. Bikini pláž měří cca 300 metrů a nachází se na západní straně ostrova. Fulidhoo patří mezi nejlepší potápěčské lokality na Maledivách, lze se potápět na východní i západní straně atolu. Je známý pro pro maledivské kulturní akce jako je Thaara nebo Langiri, tradiční tanec s bubny.

Ostrovy

HANGNAAMEEDHOO

Hangnaameedhoo je obydlený ostrov na atolu Ari patřící do správního rozdělení atolu Alif Dhaal. Jedná se o malý ostrov se dvěma menšími džunglemi a bikini pláží, která se nachází pár minut chůze od většiny ubytovacích zařízení a která je v neobydlené části ostrova. Na východě a západě ostrova jsou krásné korálové útesy vhodné pro šnorchlování. Procházka skrz celý ostrov zabere maximálně 15 minut. Na ostrově se turismus teprve rozvíjí, takže je to ideální místo pro klidnou dovolenou a poznání opravdového maledivského života.

Ostrovy

OMADHOO

Omadhoo se nachází na Jižním Ari atolu nazývaném též Alif Dhaal, který je známý bohatým podmořským životem. Dvě třetiny ostrova pokrývá džungle nebo tropický porost – chlebovníky, kokosové palmy nebo bengálské fíkovníky. Bikini pláž se nachází na západní straně ostrova a je zakončena sandbankem neboli písečnou mělčinou. Jedná se o rybářský ostrov, který místní lidé opouštějí opravdu málokdy. Lidé na ostrově jsou chudí, jejich život je velmi jednoduchý a za posledních několik let se změnil velmi málo. Místní lidé si zachovali původní tradice a tradiční životní styl. Přestože jsou zde velmi stydlivé ženy a mnohdy oblečené v černém od hlavy až k patě, místní obyvatelé jsou k turistům opravdu přátelští.

Ostrovy

RASDHOO

Rasdhoo leží na samostatném Rasdhoo atolu, je správním centrem atolu Severní Ari, přestože na něm neleží. Jedná se o malý „městský“ ostrov, který je téměř celý zastavěný. Nachází se zde cca 100 metrů dlouhá bikini pláž s pozvolným vstupem do moře, kde se dá relaxovat ve stínu palem. Asi 200 metrů od břehu se nachází dva sandbanky, o kus dál pak neobydlený ostrov Madivaru. Kolem ostrova jsou krásné korálové útesy vhodné pro šnorchlování. Rasdhoo je známé stanoviště žraloků lagunových a žraloků černoploutvých. Ostrov je svou lokalitou vhodný zejména pro milovníky potápění a je to místo, kde můžete vidět žraloky kladivouny či manty. Na ostrově lze vidět fluoreskující plankton.

Ostrovy

THINADHOO

Thinadhoo je malý panenský ostrov ležící na atolu Vaavu, který je ze 2/3 tvořen džunglí. Původně na ostrově žilo pouze 5 rybářských rodin, ale když se lokální ostrovy otevřely turistům, objevili ho Italové, kteří zde dodnes žijí a jejichž vliv je všude znát. Aktuálně na ostrově žije něco kolem 50 obyvatel (převážně mužů) a přestože se často stává, že počet turistů je zde větší než počet místních, nikomu to nevadí. Místní obyvatelé jsou milí, přátelští a s turismem se dokonale sžili. V porovnání s ostatním obydlenými ostrovy se na Thinadhoo nachází poměrně dlouhá a čistá pláž, která měří téměř 500 metrů.

Ostrovy

THODDOO

I přestože Thoddoo patří úředně pod Ari atol, jedná se ve skutečnosti o samostatný atol. Na maledivské poměry se jedná o poměrně velký ostrov. Třetinu ostrova tvoří džungle, třetinu farmy a poslední třetina je vesnice. Thoddoo je známé především svou úrodnou půdou, díky čemuž se řadí mezi největšího producenta vodních melounů v zemi. V současné chvíli jsou na ostrově dvě bikini pláže, na jižní a severovýchodní straně ostrova, a plánuje se jejich rozšiřování s ohledem na rostoucí množství ubytovacích kapacit. Dohromady měří něco kolem dvou kilometrů a právem se řadí mezi největší pláže Severního Ari atolu. Nedaleko od pláže jsou korálové útesy, kde lze spatřit želvy, rejnoky a žraloky.

Ostrovy

UKULHAS

Ukulhas se nachází na Severním Ari atolu znamém též jako Alif Alif. Je to jeden z nejlepších ostrovů co se týká krásy a úrovně poskytovaných služeb. Ostrov má vlastní systém nakládaní s odpady a každý rok programy na vyčištění ostrova. V roce 2014 získal Ukulhas cenu zeleného listu, která hraje důležitou roli v ekologii Malediv. Kolem celého ostrova se nachází korálový útes, kde můžete vidět manty, želvy a útesové žraloky, kteří nejsou pro člověka nebezpeční. Velkou předností tohoto ostrova je bikini pláž kolem celého ostrova. Žijí zde velmi milí a přátelští lidé.

Ostrovy